Ana sayfa » Meb Oyun 2048 Zeka Oyunu Oyna
OYUNLAR

Meb Oyun 2048 Zeka Oyunu Oyna

Zeka oyunu; olan 2048! Sayılar üzerine kurulan oyun; oldukça basit bir mantık ve giderek zorlaşan seviyesi ile her türlü oyuncu kitlesine hitap ediyor. Boş zamanlarınızı eğlenceli geçirmek için oynayabileceğiniz 2048, hırs yapıp saatlerce başında oturmanıza da sebep olabilir.

Rakamları birbiri ile birleştirerek 2048 sayısını bulmak. Yani 2-2 =4 4+4=8 8+8=16 yapa yapa 2048 bulmamız gerekiyor. Çok mu basit ?

Öncelikle vereceğim taktiği uygulamadan önce kendi çabanızla hangi sayıya kadar ulaşabildiğinizi görün. Ardından bu yaptığım ve her seferinde en az 128 ve 256 sayısını bulduğum taktiği uygulayın.

Oyun başlayınca rakamları elinizle sola doğru daire çizecek şekilde: üst-sol-aşağı-sağ yaparak sürekli tekrarlayın böyle devam ettiğinde ben en az 128 buldum ve bir arkadaşımın iddasına göre bu şekilde 512 yi bulunabiliyor. Bu kullanımın ayrıntısı aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Bu taktikle de 1024’e kadar ulaşmış bulunmaktayız. 2048 ise ramak kalmıştı. 🙂 Toplama işlemlerini sağ tarafta yapın. Sol tarafta 2-4 gibi rakamları birleştirip büyük birleştirmeleri sağ tarafa yığın. Elinizden geldiğince gereksiz birleştirmelerden kaçının. Sağ taraf hep yüksek rakamların birikmesini sağlayın. Böylece daha yüksek sayılara ulaşabilirsiniz.

2048 Meb Oyunu Oyna

Koltuğunuzda uzanırken, tuvalete gittiğinizde, sinema arasında hatta ve hatta derste bile elinizden bir türlü bırakamadığımız oyun 2048! Adından yanlış anlaşılmasın bu bir gelecek felaketleri gösteren bir sinema filmi değil. 😀 tamamen bir oyun ve kafanızı çalıştırıp birazda şansınızı yanınıza almanız gerekiyor.

Akıllı Etiketler

Yazar Hakkında

ÖĞRETMEN

22 yıllık öğretmenlik deneyimi bulunan Masal GAZİOĞLU'nun son projesi http://www.ogretmenogrenci.com/ sitesidir. Sitede de baş yazar olarak görev yapmaktadır.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın