Ana sayfa » e-Okul giriş nasıl yapılır?
GÜNCEL HABERLER

e-Okul giriş nasıl yapılır?

2019 e-okul Veli Bilgilendirme (VBS) giriş işlemleri de öğrencilerin okula başlamasıyla kaldığı yerden devam ediyor. e-okul girşi nasıl yapılır? 2019 e-okul ders programı sorgulama için öğrenciler resmi siteleri tercih ediyorlar. Sorgulama paneli için ve 2019 e-okul VBS giriş işlemleri için tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci yarısı 7 Eylül 2018 Pazartesi itibariyle başladı. Bütün öğrenciler için telaşlar da başladı. 2018 e-okul ders programı sorgulama işlemleri de bunlardan birisi. Öğrencilerin ders programlarını öğrenmek için oluşturulan bu panel ile bütün öğrenciler ders programlarını öğrenebiliyorlar. 2018 e-okul VBS giriş sistemi de bu kolaylıklardan birisi. Veliler bilgilendirme sistemini kullanarak öğrenci hakkında bütün bilgileri edinebiliyorlar. Öğrencilerin notları ve devamsızlıkları da yine bu panelden elde edilen bilgiler arasında yer alıyor. Öğreniclerin e-okul ders programı öğrenmek için girdiği bu panelin ve 2018 e-okul VBS giriş sisteminin tüm ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz.

E-okul sistemi hem öğrenciler ve veliler hem de öğretmenlere birçok işlemin gerçekleşmesinde kolaylık sağlıyor. E-Okul sistemi içerisinde veliler, not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, haftalık ders programı, alınan dersler, derslere giren öğretmen bilgileri, sınav sonuçları, sınav tarihleri, sözlü notları, şube ortalaması ve başarı belgeleri gibi en güncel eğitim verilerini içeren bilgilerin yer aldığı e Okul da kayıt ve alan seçimi gibi işlemlerin durumu da takip edilebiliyor.

E-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

E-Okul yönetim bilgi sistemine giriş işlemi için ilk olarak yapmanız gereken yazının sonunda verdiğimiz linke tıklamaktır. Açılan sayfada ilk olarak kutucuğu yukarıda bulunan harf ve rakamları giriniz. Daha sonra kullanıcı adı ve kullanıcı şifrenizi girip sisteme giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfadan öğrencilerin notlarını, devamsızlıklarını kayıta geçebilirsiniz.

E OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E okul’dan yararlanmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-Okul uygulamasına giriş yapınız. Daha sonra açılacak olan sayfada üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu bölümde doldurmanız gereken bilgiler ise bilgi sahibi olmak istediğiniz öğrencinin TC kimlik numarası, yine aynı öğrencinin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içinde yer alan harf ve rakamları resimdeki rakamlar yazan alana giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra giriş butonuna basarak sisteme giriş yapabilir ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

https://eokulyd.meb.gov.tr/

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek yılın çalışma takvimini hazırladı. Buna göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılı, 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak, 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.

MEB tarafından hazırlanan 2018-2019 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin genelge, illere gönderildi.

Genelgede, MEB’e bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacağının, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün yayımladığı genelge ile belirlendiği hatırlatıldı.

Buna göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek. Yarı yıl tatili, 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek.

Yazar Hakkında

ÖĞRETMEN

22 yıllık öğretmenlik deneyimi bulunan Masal GAZİOĞLU'nun son projesi http://www.ogretmenogrenci.com/ sitesidir. Sitede de baş yazar olarak görev yapmaktadır.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın